לפיתוח הרגלי אימון כבר בגיל צעיר יש יתרונות רבים ותרומה חשובה גם בשנות הילדות וגם לטווח הארוך בחיי הבגרות:

יציבה נכונה ופיתוח הקואורדינציה, השפעה חיובית על הדימוי העצמי, העצמת יכולת הריכוז, הקליטה וכושר הלמידה - דברים שבאופן טבעי גם יובילו להישגים טובים יותר בלימודים.

בצוות PREMIUM FITNESS ישנם מאמני ילדים ונוער אשר מוכשרים ומוסמכים במיוחד לעבודה מסוג זה תוך שימוש במטריית המומחים והקונספט הייחודי שלנו.

נלמד את ילדך לאהוב ספורט, לפתח תחרותיות בריאה ובמינון נכון מכוונת להצלחה בתהליך - תחרותיות כזו שתקנה לו כלים להתמודדות כללית בחיים.

אימון ילדים ונוער

אימון ילדים - כמה נקודות למחשבה להורים המתלבטים

רוב ההורים, לפני הפיכתם לכאלה, אינם מתארים לעצמם את כאב הראש הכרוך במציאת הפעילות המתאימה לילדיהם. הם יכולים לשער, או אפילו לגחך על כמה אחרים מתלבטים לידם על שליחת הילד חוג חלילית או לאימון ילדים, אבל לעולם לא יבינו עד כמה מדובר במשימה מורכבת, עד שלא יהפכו להורים בעצמם. ומאותו הרגע, אותה דילמה שלגלגו עליה, תהפוך לדילמה מהותית ומכריעה עבורם.

חשיבות אימון ילדים

 • אימון כושר לילדים ירגיל אותם ליציבה נכונה ולפיתוח הקואורדינציה.
 • אימון כושר לילדים המתבצע במינונים המתאימים משפיע באופן חיובי על הדימוי העצמי  של הילד.
 • אימון כושר לילדים מעצים את כושר הריכוז, הקליטה ואת היכולת בלימודים ומתוקף כך גם להישגים גדולים יותר בלימודים.

לא נשכח את הכלי היחיד הטוב ביותר בארסנל לכל צורה של פעילות אירובית וכושר לילדים: ההורים.

הילדים שלך לחפש לך ואוהבים להשתתף באימונים שלכם. אם אתה אצן, להביא את הילד שלך לאורך לריצה קצרה כמה פעמים בשבוע, התאמת המהירות שלך לשלו או שלה.

אם אתה שחקן טניס, להביא את הילד שלך לבית המשפט ולהציג אותו או לה את היסודות של המשחק פעם בשבוע. לא משנה מה התשוקה שלך, להפריש קצת זמן בכל שבוע כדי לעשות את זה אירוע משפחתי - נפרד משלך, אימונים קשים יותר כמובן.

כמו כן, רוב הילדים מגיבים היטב לתמריצים ועידוד. להגדיר מטרות קטנות וברות השגה ולא להבליג על השבחים. לאתגר את הילד שלך כדי להכות מספר X של סלי עונשים לדולר, או מחסנית משחק וידאו חדשה כאשר הוא או היא שוברת זמן מסוים לריצה של קילומטר וחצי. להיות יצירתי - הדבר החשוב הוא לעשות כיף בעת שהניח את היסודות של חיים של בריאות טובה.

כיצד יודעים אם הילד שלכם מתאים לפעילויות מסוג כזה ולאיזו?

ישנן מספר דרכים:

 1. הראשונה בהן, היא הסביבה המיידית של הילד, ההורים או המשפחה. במרבית המקרים, במשפחות בהן גדולה החשיפה לתחום עיסוק מסוים, רבים הסיכויים כי גם הילדים ימצאו את עצמם בנתיב הזה. למשל, במשפחות בהן ההורים מרבים לרקוד או לעסוק בפעילות גופנית, ילדים יחשפו לפעילות זו בגיל צעיר יותר. במשפחות כאלה, השאלה העולה, בד"כ, איננה "האם צריך לשלוח את הילד לחוג אימון ילדים?", אלא "לאיזה אימון ילדים נשלח אותו?"
 2. הדרך השנייה, בד"כ, נפוצה אצל הורים שהם "בטטות כורסה" (כן, ישנם גם כאלה). בדרך זו, ההחלטה אם להירשם לחוג או לאימוןן ילדים ולאיזה חוג להירשם, מבוססת על נטייתו של הילד. אם הילד מגלה עניין, יהא גילו צעיר ככל שיהיה, בהפעלת גופו באופן פעיל (בדרכים כמו ריקוד, התעמלות קרקע, ריצה וכן הלאה), כנראה שזהו הזמן לחפש עבורו מסגרת מתאימה שתפתח את תחומי העניין שלו ותלמד אותו כיצד לעשות את הדברים נכון.
 3. הדרך השלישית היא החברים הקרובים. דרך זו נוגעת לילדים מגיל בית הספר היסודי ועד חטיבת הביניים בערך. תחום גילאים זהה נובע מכך שבגילאים הצעירים יותר, ילדים פחות מודעים לנושא החברים, וחברויותיהם, לרוב, מבוססות על הקשר שבין ההורים, ובגילאי התיכון, הם כבר יודעים למקד ולשריין לעצמם את הפעילויות שהם נהנים לעסוק בהן (למרות שהן, אולי, פחות פופולאריות על חבריהם) מול פעילויות שנעשות עם שאר החברים, מתוך מניעים חברתיים. ילדים בגילאים האלה שמים דגש גדול על חברים כסיבה טובה ללכת לחוג או לאימון מסוים, ולכן, אם ילדיכם בגיל כזה ועדיין לא הגיעה דרישה כזו מצידו ("אמא, כולם הולכים לחוג הטסת רחפנים. גם אני רוצה!"), מומלץ לברר עם הורי החברים הקרובים, לתאם עמדות ואולי אפילו לסדר סבב הסעות.

אימון ילדים - כיצד בוחרים את המסגרת המתאימה?

אל תסתמכו על המלצות חיצוניות בלבד, בקשו להיות נוכחים בכיתת אימון או באימון פרטני, לפי סוג האימון שאתם מייעדים לילד.. באופן כללי, כיתות אימון לילדים הינן קטנות יותר מאלה של המבוגרים, ולרוב, האימונים גם קצרים יותר, בשל מגבלות מובנות מעליהן. ילדים מאבדים קשב ועניין תוך זמן קצר, כך שאם הפעילות איננה מעניינת, או שהמאמן איננו מחובר אליהם, ניתן לראות זאת מיד. הנה מספר נקודות שיש לבדוק באימון כזה:

 • האם המאמן משתמש בשפת הגוף כדי לבטא את עצמו, אפילו בשיחה פרטית בינו לבין הילד/ה שלכם או ילד אחר המתאמן בקבוצה?? שימוש נכון בשפת גוף פירושו כי המאמן חש נינוח בתפקידו זה, ולכן, יוכל ליצור עניין ולהלהיב את הילדים המתאמנים.
 • האם המאמן יוצר קשר עין עם הילדים שבקבוצה המתאמנת? יצירת קשר עין בעבודה עם ילדים, פירושה יכולת "לקרוא" אותם ולהתחבר אליהם.
 • האם המאמן מצליח להשתלט כפי שצריך על הקבוצה, תוך רוח טובה ובקור רוח? תכונה זו חשובה במיוחד בקבוצות אימון ילדים הכוללות ילדים צעירים יותר.
 • האם הילדים שבקבוצה נהנים מהפעילות? כאמור, ילדים מגיבים מיד והם מגיבים מהבטן, כך שלא קשה לזהות שעמום או חוסר עניין אצלם.
 • האם הילדים ניגשים למאמן בסוף האימון הקבוצתי? ילדים "מעריצים" מאמנים ומדריכים טובים, ולכן, הם מחפשים את קרבתם. הם יחושו חופשיים לגשת אל מאמן שיוצר אצלם תחושת "זמינות" ורצון, ויימנעו מקרבתם של מאמנים שאינם משדרים להם תחושות כאלה, גם אם רמתם המקצועית גבוהה.

נקודות נוספות לבדיקה:

 • הסמכות והתמחויות - מהן הסמכותיו של המאמן והאם יש לו ניסיון (נוסף על תעודת מדריך כושר מוסמך) בלימוד ילדים בקבוצת גיל זו? למדריכים שמגיעים מהתחום הפדגוגי (גננות או הוראה) או לכאלה שהתמחו בהוראת כושר גופני לילדים במסגרת התמקצעותם בתחום החינוך הגופני, ישנם כלים טובים ורבים יותר להתמודדות עם אימון המיועד לילדים.
 • התקדמות רוחבית בתחום - האם לילד ישנה אפשרות להתקדם בתחום במסגרת הנוכחית, במידה והוא יגלה עניין בפעילות? כמו, לדוגמה, האם, למשל, מעבר דרגות בסגנונות לחימה שונים, ישאיר את הילד במסגרת הנוכחית, או יאלץ אתכם למצוא כיתת מתקדמים הממוקמת במסגרת שונה?
 • אפשרות להתחרות - האם, במידה והילד יחליט לעסוק בתחום באופן תחרותי, פתוחה בפניו האפשרות לעשות זאת במסגרתת הנוכחית? האם המאמן הקיים הוא המאמן המתאים לכך?

לסיכום: אימוני כושר המיועדים לילדים, חוגים וקורסים, מאפשרים לכם להעניק לילדיכם בסיס רחב של תחומי עניין, ולהקנות לו הרגלים נכונים. כל אותם דברים שהייתם מוכנים ללמד אותם בעצמכם, לו רק היו לכם הידע והפנאי הנחוצים לכך. נכון, לעיתים, "שירות ההסעות" היומיומי שמצופה מכם ההורים לפתוח (במיוחד כאשר יש יותר מילד אחד, ולכל ילד ישנם מספר סוגי אימון או כמה חוגים) עלול מעט להכביד עליכם בתחילה, אבל עד מהרה תגלו שהתוצאה (ילדים מאושרים, עסוקים, בריאים יותר ובעלי בסיס טוב יותר לחייהם כבוגרים) שווה את המאמץ וההשקעה, והתוצאה אף תלווה את הילד לאורך כל חייו כבוגר.

ליעוץ מקצועי ותיאומי אימונים, פנו אלינו, צוות פרימיום פיטנס.